Dnes je 19. 09. 2024
svátek má Zita

Českolipští karatistí dominovali na MČR Seniorů a Masters

V sobotu 31.1. 2015 se konalo v Příbrami mistrovství ČR ve sportovním karate kategorií U21, Seniorů a Masters.

Sport Relax se stal na šampionátu druhým nejúspěšnějším seniorským klubem v kata, čímž se zařadil opět mezi špičku v České republice.

Naši závodníci startovali v této sestavě: Tereza Zlatohlávková, Markéta Nováková, Božena Pavlasová, Jan Drobeček, Jakub Kolek, Adam Zdobinský,
Lukáš Pevný, Milan Zítko a Kryštof Zlatohlávek.

Pět cenných kovů (3× zlato, 1× stříbro, 1× bronz) nás posadilo na karatistický trůn zejména v kata týmech.

V disciplíně kata ženy mile překvapila bronzovou medailí Tereza Zlatohlávková, která měla ještě další start v kategorii U2, kde ve finále porazila Simonu Forstovou z Tarokat KK Brno a pyšnila se zlatem. Terka se stala zároveň i nejúspěšnější závodnicí klubu Sport Relax.

Obhájit vítězství v kata Masters se povedlo Boženě Pavlasové, která porazila ve finálovém bloku Kateřinu Neufingerovou z SK Kesl ryu Praha.

Kata tým ve složení Jan Drobeček, Jakub Kolek a Adam Zdobinský svým výkonem kata a kata bunkai přesvědčili rozhodčí o zlaté medaili.

Stříbrným týmem jsou naši juniorští závodníci Lukáš Pevný, Milan Zítko a Kryštof Zlatohlávek. Pro chlapce to byla premiéra v seniorské kategorii a cenná zkušenost.

Pro tento mladý a perspektivní tým to byla zároveň poslední ostrá prověrka před ME ve Švýcarsku, kam odjedou ve středu 4. 2. 2015.